logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY NA JARO 2019
Rostliny pro dodání na jaře 2019 si můžete jako každoročně vybírat a objednávat již nyní. Objednávka je nezávazná a můžete ji až do pěti dnů před odesláním kdykoli zrušit, změnit, nebo doplnit »»»».
Vytrvalé rostliny, byliny a keře začneme odesílat podle počasí na přelomu března a dubna, letničky přibližně od poloviny dubna. Ve stejných termínech je možný i osobní odběr.

Úvod »» Molinia caerulea ´Moorhexe´


        

Molinia caerulea ´Moorhexe´

BEZKOLENEC MODRÝ

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 393
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 10 cm
Naše cena :
38 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Bezkolenec modrý
Čeleď: Poaceae - Lipnicovité
Výška: 30 - 40 cm, v květu až 80 cm
Barva květu: Tmavě hnědá až nafialovělá
Kvete: Srpen - září
Popis: Nižší, úzce trsnatá tráva s tenkými, tmavě zelenými vzpřímenými listy. Vykvétá v latách vysoko nad trsy na konci poměrně pevných a hustě rostoucích stonků. Na podzim rostlina mění barvu do žluta až červeno hněda. Je plně mrazuvzdorná, vhodná do trvalkových záhonů, jako solitéra nebo do malých skupin (asi šest kusů na m2).
Pěstování: Slunce - polostín, chladnější stanoviště - ne úpal ; humózní i chudší, kyselejší a vlhčí zahradní půda. Snese i sušší stanoviště, na slunci se lépe vybarví. V době vegetace potřebuje dostatek vláhy.
Střih suchých listů provedeme až na jaře přibližně počátkem dubna asi 10cm nad zemí. Bezkolenec začíná rašit až koncem dubna.
Množení: Dělením trsů na jaře.

MGY5MjE