logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY NA JARO 2019
Rostliny pro dodání na jaře 2019 si můžete jako každoročně vybírat a objednávat již nyní. Objednávka je nezávazná a můžete ji až do pěti dnů před odesláním kdykoli zrušit, změnit, nebo doplnit »»»».
Vytrvalé rostliny, byliny a keře začneme odesílat podle počasí na přelomu března a dubna, letničky přibližně od poloviny dubna. Ve stejných termínech je možný i osobní odběr.

Úvod »» Iris sibirica 'Jewelled Crown'


        

Iris sibirica 'Jewelled Crown'

KOSATEC SIBIŘSKÝ

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 1134
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 12 cm
Naše cena :
55 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Kosatec sibiřský (SIB)
Čeleď: Iridaceae - Kosatcovité
Šlechtitel: Hollingworth 1987
Výška: 45 - 60 cm
Barva květu: Tmavě vínově červená se zlatým signálem přecházejícím do bílé, tmavé žilkování
Kvete: Červen - červenec
Popis: Nenáročná hlíznatá trsnatá trvalka s dlouhými úzkými mečovitými listy a velmi bohatou násadou květů. Má poměrně velké nápadné květy s lehce zvlněným okrajem na konci silných přímých stonků. Květ kosatce se skládá ze tří horních (vnitřních) květních plátků - dóm a tří dolních (vnějších) květních plátků - fally, signál nahrazuje bradku (kartáčky). Středně vysoký a nenáročný mrazuvzdorný tetraploidní kultivar - má zdvojený počet chromozomů, patřící do skupiny bezbradkových (bezkartáčkových) kosatců. Vhodný do trvalkových záhonů a k jezírkům.
Kultivar získal v roce 1991 ocenění od American Iris Society (AIS) - 1. místo Award of Merit (AM) a v roce 1993 cenu Morgan-Wood Medal (MWM).
Pěstování: Slunce - mírný polostín ; vlhčí až vlhká (snáší i sušší), neutrální až mírně kyselá, humóznější propustná zahradní půda. V době sucha a květu častější zálivka. Listy po zaschnutí před zimou (nejpozději před rašením) ostříháme - brzy na jaře vyraší nové. Celá rostlina je mírně jedovatá.
Sazenice nesázíme příliš hluboko - povrch půdy přibližně stejně jako v květináči.
Množení: Dělením po odkvětu koncem srpna až v září.

MWM3ODE4Z