logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

 

OBJEDNÁVKY 2019
Balíky odesíláme v nejbližším volném termínu po osobním potvrzení objednávky nebo po její úhradě při výběru platby bankovním převodem. Zasílací dny jsou pondělí a středa mimo svátků.
Poslední zasílací den v letošní sezoně je středa 30. října.
Osobní odběr v zahradě je možný po osobním potvrzení objednávky kdykoli v otevírací době.

Úvod »BYLINY - OSTATNÍ ROSTLINY» Asparagus officinalis


        

Asparagus officinalis

CHŘEST LÉKAŘSKÝ

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 52
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 12 cm
Naše cena :
38 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Chřest lékařský
Čeleď: Asparagaceae - Chřestovité
Výška: 150 cm
Kvete: Květen - červen
Popis: Vytrvalá dlouhověká a mrazuvzdorná dvoudomá bylina. Přímé a bohatě větvené lodyhy vyrůstají z hlízovitých kořenů. Pravé listy, které jsou pouze šupinovité, nahrazují nitkovité části stonku zvané „fylokladia“. Vykvétá nenápadnými a drobnými bílými až žlutozelenými květy. Rostlina našich babiček, vhodná pro výsadbu do záhonů.
Použití: Vzrostlé řezané stonky se používají jako zelený doplněk do kytic, mladé dužnaté výhony - pazochy jako chutná a dietní zelenina pro zpestření jídelníčku. Chřest se využívá také jako lidová léčivá bylina.
Pěstování: Slunce - mírný polostín ; dobře humózní, vlhčí ale propustná zahradní půda, občas přihnojíme. Na podzim odstřihneme zažloutlé stonky. Na zimu zatahuje.
Mladé výhonky je možné sklízet nejdříve třetím rokem po výsadbě, aby rostlina dostatečně zesílila. Na jaře před sklizní výhonů přihrneme k narůstajícím stonkům zeminu do výšky asi 30 cm.
Množení: Výsev brzy na jaře.

MmJlNzFkYT