logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Poslední zasílací den v letošní sezoně je ve středu 21. října 2020. Eshop bude uzavřen v pondělí 19. října. Zasílací dny jsou pondělí a středa. Platba objednávky pro zaslání balíkem možná již jen na dobírku. Eshop s možností objednání rostlin na jaro 2021 bude potom znovu otevřen od 9. listopadu 2020.
.......................................
Zahradnictví zůstává pro přímý prodej uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »DENIVKY A KOSATCE» Hemerocallis 'Stella d´Oro'


        

Hemerocallis 'Stella d´Oro'

DENIVKA „Zlatá hvězda“

img

 

Číslo produktu: 1080
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 9 x 9 cm
Naše cena :
55 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Denivka „Zlatá hvězda“
Čeleď: Xanthorrhoeaceae - Žlutokapovité / Hemerocallidaceae - Denivkovité
Šlechtitel: Jablonski - 1975
Výška: 25 - 35 cm
Šířka: 40 cm
Barva květu: Zářivě zlatožlutá, velmi malé zelené hrdlo
Kvete: Červen - září
Popis: Hlíznatá trsnatá trvalka s úzkými, mírně převisajícími zelenými listy a bohatou násadou květů. Poměrně velké široce rozevřené trubkovité květy na konci silných přímých stonků mají průměr až 8 cm. Jednotlivé květy rozkvétají jen na jeden den (zůstávají rozvité více jak šestnáct hodin), ale rostlina vytváří postupně neustále nové a remontuje (opakovaně kvete). Patří mezi nejdéle kvetoucí Denivky. Nenáročný a plně mrazuvzdorný diploidní kultivar, vhodný do trvalkových záhonů, na skalky i do nádob.
Kultivar získal od AHS v roce 1979 čestné uznání Honorable Mention (HM), v roce 1982 ocenění Award of Merit (AM) a v roce 1985 nejvyšší ocenění pro Denivku - stříbrnou medaili Stout Silver Medal (SM).
Pěstování: Slunce - polostín ; vlhčí a humózní propustná zahradní půda. V době sucha a květu nutná častější přiměřená zálivka. Denivka nemá ráda příliš časté přesazování. Na zimu rostlina zatahuje (dormant - DOR).
Sazenice se nesmí zasadit příliš hluboko - povrch půdy přibližně stejně jako v květináči.
Množení: Dělením na jaře a konce léta.
 
NjgyMWQ