logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Poslední zasílací den v letošní sezoně je ve středu 21. října 2020. Eshop bude uzavřen v pondělí 19. října. Zasílací dny jsou pondělí a středa. Platba objednávky pro zaslání balíkem možná již jen na dobírku. Eshop s možností objednání rostlin na jaro 2021 bude potom znovu otevřen od 9. listopadu 2020.
.......................................
Zahradnictví zůstává pro přímý prodej uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »SUKULENTY» Sedum rubrotinctum


        

Sedum rubrotinctum

ROZCHODNÍK

img

 

Číslo produktu: 703
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Přenositelná rostlina
Naše cena :
40 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Rozchodník
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Mexiko
Výška: 10 - 20 cm
Popis: Velice odolná a poměrně nenáročná, krásná a křehká kompaktní sukulentní rostlina. Tučné krátké a až válcovité, velmi lesklé listy jsou uspořádané ve spirále kolem tenčích stonků. Do červené se listy vybarvují jen venku na slunci. Nejlepší a nejvýraznější zbarvení pak je na podzim (při omezené zálivce), v místnosti pro zazimování postupně na čas zcela zezelenají. Listy jsou při požití jedovaté. Jasně žluté květy u nás většinou vykvetou jen výjimečně.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Plné slunce a maximum světla, málo vody. Výsadba do chudé a propustné zeminy smíchané s větším podílem písku nebo do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty, do kterého ještě můžeme přidat písek. Nedaří se jí v příliš živné půdě. Rostlinu je dobré pravidelně zmlazovat. Od jara do podzimu zaléváme jen mírně a obezřetně dle podmínek - zalévat nejdříve až po oschnutí půdy na povrchu nádoby. Dokáže ale vydržet delší dobu i bez vody. Na podzim výrazně omezíme zálivku na minimum (většinou postačuje přírodní vláha) a v zimě zaléváme jen mírně a příležitostně asi jednou za měsíc.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na světlém venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v místnosti s teplotou minimálně 10°C. Kompaktního keříčkovitého růstu a výrazného zbarvení listů je možné dosáhnout pouze venku při letnění a pravidelným zmlazováním. Při celoročním pěstování v místnosti se listy téměř nezabarví.
Množení: Řízky nebo jednotlivými (popadanými) listy - dobře koření.


Další varianty druhu v naší nabídce

Obrázek:
Číslo produktu / Název zboží:
Skladem:
Cena:
Sedum rubrotinctum 'Aurora'
727
Sedum rubrotinctum 'Aurora'
Naše cena 50 Kč
NWFmMTg