logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Poslední zasílací den v letošní sezoně je ve středu 21. října 2020. Eshop bude uzavřen v pondělí 19. října. Zasílací dny jsou pondělí a středa. Platba objednávky pro zaslání balíkem možná již jen na dobírku. Eshop s možností objednání rostlin na jaro 2021 bude potom znovu otevřen od 9. listopadu 2020.
.......................................
Zahradnictví zůstává pro přímý prodej uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »SUKULENTY» Echeveria multicaulis


        

Echeveria multicaulis

DUŽNATKA, Echevérie

img

 

Číslo produktu: 709
Výrobce: Květiny Šíblová
POČET KUSŮ NA SKLADĚ: 9 ks
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
40 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Dužnatka, Echevérie
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Mexiko - stát Guerrero
Barva květu: Žlutooranžová, z venku červená
Výška: 20 - 25 cm
Popis: Nenáročná sukulentní rostlina tvořící postupně mnoho hustých růžic o průměru až 5 cm. Menší tučné špičaté listy mají sytě zelenou barvu po okrajích přecházející v červenou, na podzim se pak zbarvuje značná část jejich plochy zcela do červena. Velké množství zářivých a poměrně velkých květů u nás vykvétá koncem jara na několika dobře větvených stoncích.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a maximum světla, přiměřeně vody, odstraňovat odkvetlé stonky. Výsadba do propustného substrátu smíchaného s pískem nebo lépe do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Pro hezký vzhled je nutné starší rostliny občas zmladit a odstranit suché listy (riziko nemocí), holé stonky můžeme zkrátit až u země. Od jara do podzimu při pěstování venku zaléváme přiměřeně i dvakrát za týden. Při letnění necháme před přenesením do místnosti na přezimování zeminu v nádobě vyschnout a přes zimu pak postačuje jen mírná zálivka maximálně jednou měsíčně. Při celoročním pěstování v místnosti zaléváme méně než u letnění - dle podmínek a potřeby. V růžici by kvůli hnilobě neměla zůstávat voda, zalévat až po oschnutí půdy v nádobě.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v chladné místnosti na co nejvíce světlém místě s teplotou okolo 5 až 10°C. Sukulent je možné celoročně pěstovat na velmi světlém místě i jako pokojovou rostlinu (lépe v menší nádobě). Snese podmínky vytápěných bytů a domů, může ale docházet k většímu opadávání dolních listů a vyholování stonků.
Množení: Jednotlivými listy nebo nejlépe bočními růžicemi - vytváří jich velké množství.

NTNmM