logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY JARO 2020
Balíky odesíláme v nejbližším volném termínu po osobním potvrzení objednávky nebo po její úhradě při výběru platby bankovním převodem.
Velmi nás těší nebývalý zájem o naše rostliny, ale kvůli velkému množství objednávek, které převyšuje naše možnosti, může být doba odeslání balíku s trvalkami od osobního potvrzení objednávky dočasně delší než týden. Děkujeme za pochopení.
Objednávky obsahující letničky začneme odesílat přibližně od druhé poloviny dubna. Ve stejném termínu bude možný také jejich osobní odběr v zahradě.
• Zahradnictví zůstává prozatím pro přímý prodej až do odvolání uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu a úhradě bankovním převodem u vstupu do zahradnictví. Děkujeme za pochopení opatření v této mimořádné situaci.

Úvod »SUKULENTY» Kalanchoe tomentosa


        

Kalanchoe tomentosa

KOLOPOJKA

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 715
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Přenositelná rostlina
Naše cena :
40 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Kolopojka ; Kočičí uši
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Madagaskar - horské oblasti centrální části
Barva květu: Žlutohnědá
Výška: 20 - 30 cm
Popis: Nenáročná krásná a pomaleji rostoucí, velice variabilní sukulentní polo keříčková rostlina pocházející z Madagaskaru. Listy i rozvětvené stonky od spodu dřevnatící jsou hustě pokryty výrazně stříbřitě bílými chloupky. Tučné eliptické listy v odstínech zelené jsou většinou na okrajích nepravidelně a nápadně zbarveny v odstínech červeno oranžové až čokoládově hnědé. Žlutohnědé květy u nás vykvétají jen zřídka a to v zimě (přibližně leden).
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a maximum světla. Výsadba do propustného chudšího substrátu smíchaného s pískem nebo do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Od jara do podzimu zaléváme přiměřeně, dle podmínek asi jednou za týden po vyschnutí substrátu - nepřelévat. Při dlouhodobém suchu dochází k většímu opadu listů. V zimě zaléváme jen mírně přibližně jednou za měsíc - substrát nesmí zůstat dlouho mokrý. Rostlinu mohou poškodit podzimní mrazíky i přímo proudící ledový vzduch z otevřeného okna na zimním stanovišti.
Stanoviště: Od konce jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na vhodném světlém venkovním stanovišti, může být ale umístěna i v místnosti. Přes zimu by měla být rostlina v chladnější místnosti na co nejvíce světlém místě s teplotou 10 - 15°C. Není příliš vhodná pro celoročním pěstování v místnosti s pokojovou teplotou.
Množení: Vrcholovými řízky nebo jednotlivými listy. Opadané listy vedle květináče někdy sami koření.

MmQ1YzQwNj