logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Poslední zasílací den v letošní sezoně je ve středu 21. října 2020. Eshop bude uzavřen v pondělí 19. října. Zasílací dny jsou pondělí a středa. Platba objednávky pro zaslání balíkem možná již jen na dobírku. Eshop s možností objednání rostlin na jaro 2021 bude potom znovu otevřen od 9. listopadu 2020.
.......................................
Zahradnictví zůstává pro přímý prodej uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »SUKULENTY» Kalanchoe tomentosa


        

Kalanchoe tomentosa

KOLOPOJKA

img

 

Číslo produktu: 715
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Přenositelná rostlina
Naše cena :
40 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Kolopojka ; Kočičí uši
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Madagaskar - horské oblasti centrální části
Barva květu: Žlutohnědá
Výška: 20 - 30 cm
Popis: Nenáročná krásná a pomaleji rostoucí, velice variabilní sukulentní polo keříčková rostlina pocházející z Madagaskaru. Listy i rozvětvené stonky od spodu dřevnatící jsou hustě pokryty výrazně stříbřitě bílými chloupky. Tučné eliptické listy v odstínech zelené jsou většinou na okrajích nepravidelně a nápadně zbarveny v odstínech červeno oranžové až čokoládově hnědé. Žlutohnědé květy u nás vykvétají jen zřídka a to v zimě (přibližně leden).
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a maximum světla. Výsadba do propustného chudšího substrátu smíchaného s pískem nebo do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Od jara do podzimu zaléváme přiměřeně, dle podmínek asi jednou za týden po vyschnutí substrátu - nepřelévat. Při dlouhodobém suchu dochází k většímu opadu listů. V zimě zaléváme jen mírně přibližně jednou za měsíc - substrát nesmí zůstat dlouho mokrý. Rostlinu mohou poškodit podzimní mrazíky i přímo proudící ledový vzduch z otevřeného okna na zimním stanovišti.
Stanoviště: Od konce jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na vhodném světlém venkovním stanovišti, může být ale umístěna i v místnosti. Přes zimu by měla být rostlina v chladnější místnosti na co nejvíce světlém místě s teplotou 10 - 15°C. Není příliš vhodná pro celoročním pěstování v místnosti s pokojovou teplotou.
Množení: Vrcholovými řízky nebo jednotlivými listy. Opadané listy vedle květináče někdy sami koření.


Další varianty druhu v naší nabídce

Obrázek:
Číslo produktu / Název zboží:
Skladem:
Cena:
Kalanchoe sexangularis
716
Kalanchoe sexangularis
Naše cena 40 Kč
Kalanchoe humilis
740
Kalanchoe humilis
Naše cena 60 Kč
Kalanchoe eriophylla
747
Kalanchoe eriophylla
Naše cena 60 Kč
NDhlNjk0ND