logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Poslední zasílací den v letošní sezoně je ve středu 21. října 2020. Eshop bude uzavřen v pondělí 19. října. Zasílací dny jsou pondělí a středa. Platba objednávky pro zaslání balíkem možná již jen na dobírku. Eshop s možností objednání rostlin na jaro 2021 bude potom znovu otevřen od 9. listopadu 2020.
.......................................
Zahradnictví zůstává pro přímý prodej uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »SUKULENTY» Kalanchoe sexangularis


        

Kalanchoe sexangularis

KOLOPOJKA

img

 

Číslo produktu: 716
Výrobce: Květiny Šíblová
POČET KUSŮ NA SKLADĚ: 3 ks
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Přenositelná rostlina
Naše cena :
40 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Kolopojka
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Jihoafrická republika (Limpopo, Mpumalanga, KwaZulu-Natal), Svazijsko a Zimbabwe
Barva květu: Žlutá
Popis: Atraktivní sukulentní rostlina má tučné lesklé listy s voskovou vrstvou, které jsou na krajích zvlněné a hluboce zoubkaté. Zelené listy se na slunci prohnou a postupně se od okrajů začínají barvit do červena. S podzimem již bývají sytě červené celé i s velkou částí stonku. Přes zimu však listy ztrácejí své zbarvení a ze spodu začnou usychat. Z toho důvodu je dobré nejlépe velmi brzy na jaře rostlinu zmladit. Drobné žluté květy v rozvolněném květenství u nás vykvétají jen někdy a to přibližně na jaře. Kvetení rostlinu dosti vyčerpává a po odkvětu se nějakou dobu zotavuje.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a maximum světla, více vody. Výsadba do propustného chudšího substrátu smíchaného s pískem nebo do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Od jara do podzimu při pěstování venku dostatečně zaléváme dle podmínek a potřeby i větším množstvím vody. V zimě na chladném stanovišti zaléváme jen mírně, většinou postačuje přibližně jednou za měsíc.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na vhodném světlém venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v chladnější místnosti na co nejvíce světlém místě s teplotou 5 - 10°C. Není příliš vhodná pro celoročním pěstování v místnosti s pokojovou teplotou.
Množení: Vrcholovými a stonkovými řízky.


Další varianty druhu v naší nabídce

Obrázek:
Číslo produktu / Název zboží:
Skladem:
Cena:
Kalanchoe tomentosa
715
Kalanchoe tomentosa
Naše cena 40 Kč
Kalanchoe humilis
740
Kalanchoe humilis
Naše cena 60 Kč
Kalanchoe eriophylla
747
Kalanchoe eriophylla
Naše cena 60 Kč
NDQ4Y2E0M