logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY NA JARO 2020
Rostliny pro dodání na jaře 2020 si můžete jako každoročně vybírat a objednávat již nyní. Objednávka je nezávazná a můžete ji až do pěti dnů před odesláním kdykoli zrušit, změnit, nebo doplnit »»»».
Vytrvalé rostliny, byliny a keře začneme odesílat podle počasí od druhé poloviny března až počátku dubna, letničky přibližně od poloviny dubna. Ve stejných termínech je pak možný i jejich osobní odběr.

Úvod »SUKULENTY» Crassula perforata f. variegata


        

Crassula perforata f. variegata

TLUSTICE

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 718
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
50 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Tlustice
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Jihoafrická republika (Kapsko, KwaZulu-Natal)
Barva květu: Žlutá
Popis: Známá nenáročná a křehčí sukulentní rostlina s většinou přímými, poměrně rychle dřevnatějícími stonky. Tenčí tučné a rovné protistojné pestrobarevné listy se špičkou jsou zelené a smetanově žluté, v létě na slunci s výraznými a krásně červenajícími okraji. Drobné žluté a ne moc hezké květy vykvétají nepravidelně podle podmínek, obvykle na jaře.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a světlo. Výsadba do substrátu smíchaného s pískem nebo lépe do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Kvůli osychání spodních listů (stonky zůstávají holé) je dobré po čase rostlinu zmladit. Od jara do podzimu zaléváme docela hojně a můžeme až dvakrát týdně. Zalévat až po oschnutí půdy na povrchu nádoby a dávat pozor na dlouhodobější přemokření (nenechávat vodu dlouho v podmisce). Na podzim při poklesech teplot zálivku omezíme. V zimě u chladnějšího zimování zalévat jen mírně a příležitostně - vydrží dlouho bez vody.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném světlém venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v místnosti s teplotou kolem 5 - 10°C. Můžeme ji celoročně pěstovat na velmi světlém místě a při dodržení správné zálivky i jako pokojovou rostlinu (parapet). Listy se ale nevybarví tak pěkně jako venku.
Množení: Stonkovými nebo vrcholovými řízky, jednotlivými listy. Velmi málo odnožuje.

ZDA3Yz