logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Eshop je pro objednávání uzavřen. Znovu otevírat budeme 27. července 2020 !
Balíky odesíláme v nejbližším volném termínu po osobním potvrzení objednávky nebo po její úhradě při výběru platby bankovním převodem. Zasílací dny jsou pondělí a středa.
• Zahradnictví zůstává prozatím pro přímý prodej až do odvolání uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »SUKULENTY» Sedeveria 'Letizia'


        

Sedeveria 'Letizia'

SEDEVERIE

img

 

Číslo produktu: 720
Výrobce: Květiny Šíblová
POČET KUSŮ NA SKLADĚ: 7 ks
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Přenositelná rostlina
Naše cena :
50 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Sedeverie
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Kříženec Echeveria setosa ssp. ciliata a Sedum cuspidatum)
Barva květu:Bílá
Výška: až 20 cm
Popis: Nenáročná a relativně odolná sukulentní trsnatá rostlina s menšími hustými listovými růžicemi o průměru až 8 cm, které vyrůstají na vyšších a časem dřevnatějících stoncích. Tučné špičaté listy mají sytě zelenou barvu, výrazně červené okraje se vybarvují na slunci s příchodem nižších teplot na podzim. Velké množství hvězdicovitých květů na delších stoncích u nás vykvétá přibližně koncem jara až počátkem léta.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a maximum světla. Výsadba do propustného substrátu smíchaného s pískem nebo do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Od jara do podzimu zaléváme přiměřeně a raději ze spodu, podle podmínek až dvakrát za týden - až když půda oschne. Na podzim v chladných dnech zálivku omezíme. Přes zimu zaléváme mírně, nejlépe až při větším usychání starších spodních listů. V růžici by neměla zůstávat dlouhodobě voda.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v chladné místnosti na co nejvíce světlém místě s teplotou okolo 5 až 10°C. Celoroční pěstování ve vytápěné místnosti moc nedoporučuji.
Množení: Jednotlivými listy a odnožujícími růžicemi - dobře koření.

MjJlNTdiZ