logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY NA JARO 2020
Rostliny pro dodání na jaře 2020 si můžete jako každoročně vybírat a objednávat již nyní. Objednávka je nezávazná a můžete ji až do pěti dnů před odesláním kdykoli zrušit, změnit, nebo doplnit »»»».
Vytrvalé rostliny, byliny a keře začneme odesílat podle počasí od druhé poloviny března až počátku dubna, letničky přibližně od poloviny dubna. Ve stejných termínech je pak možný i jejich osobní odběr.

Úvod »SUKULENTY» Sedeveria 'Letizia'


        

Sedeveria 'Letizia'

SEDEVERIE

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 720
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 7,5 cm
Doplňující informace: Přenositelná rostlina
Naše cena :
40 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Sedeverie
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Kříženec Echeveria setosa ssp. ciliata a Sedum cuspidatum)
Barva květu:Bílá
Výška: až 20 cm
Popis: Nenáročná a relativně odolná sukulentní trsnatá rostlina s menšími hustými listovými růžicemi o průměru až 8 cm, které vyrůstají na vyšších a časem dřevnatějících stoncích. Tučné špičaté listy mají sytě zelenou barvu, výrazně červené okraje se vybarvují na slunci s příchodem nižších teplot na podzim. Velké množství hvězdicovitých květů na delších stoncích u nás vykvétá přibližně koncem jara až počátkem léta.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a maximum světla. Výsadba do propustného substrátu smíchaného s pískem nebo do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Od jara do podzimu zaléváme přiměřeně a raději ze spodu, podle podmínek až dvakrát za týden - až když půda oschne. Na podzim v chladných dnech zálivku omezíme. Přes zimu zaléváme mírně, nejlépe až při větším usychání starších spodních listů. V růžici by neměla zůstávat dlouhodobě voda.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v chladné místnosti na co nejvíce světlém místě s teplotou okolo 5 až 10°C. Celoroční pěstování ve vytápěné místnosti moc nedoporučuji.
Množení: Jednotlivými listy a odnožujícími růžicemi - dobře koření.

NzJlMmQ