logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Eshop je pro objednávání uzavřen. Znovu otevírat budeme 27. července 2020 !
Balíky odesíláme v nejbližším volném termínu po osobním potvrzení objednávky nebo po její úhradě při výběru platby bankovním převodem. Zasílací dny jsou pondělí a středa.
• Zahradnictví zůstává prozatím pro přímý prodej až do odvolání uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »SUKULENTY» Echeveria pulvinata 'Ruby'


        

Echeveria pulvinata 'Ruby'

DUŽNATKA, Echevérie

img

 

Číslo produktu: 732
Výrobce: Květiny Šíblová
POČET KUSŮ NA SKLADĚ: 1 ks
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
60 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Dužnatka, Echevérie
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Popis: Poměrně nenáročná a velice atraktivní sukulentní rostlina s tučnými, mírně prohnutými listy v růžicích. Okraje zelených listů se na slunci barví červenými až červeno fialovými odstíny a jsou hustě pokryté sametově jemnými bílými chloupky. Oranžovožluté zvonkovité květy u nás mohou vykvést přibližně na konci jara nebo až v létě. Odkvetlé stonky odstraníme.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a světlo, méně vody. Výsadba do propustného substrátu smíchaného s pískem nebo lépe do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty (dobrá drenáž). Rostlina časem vytváří celkem pevný kmínek a pak se dá i tvarovat. Starší přerostlé rostliny je dobré občas zmladit. Od druhé poloviny jara do podzimu zaléváme zespodu, jen mírně a obezřetně dle podmínek asi jednou týdně - zalévat nejdříve až po úplném vyschnutí půdy. Dokáže vydržet i nějakou dobu bez vody a přijímá vzdušnou vlhkost. V zimě u chladnějšího zimování omezíme zálivku na minimum, ve vytápěné místnosti zalejeme jen příležitostně dle potřeby.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v místnosti s teplotou přibližně 10 - 15°C při snížené zálivce. Můžeme ji celoročně pěstovat na světlém místě i jako pokojovou rostlinu (parapet), může ale docházet k většímu opadu dolních listů.
Množení: Snadno jednotlivými listy - dobře koření, nebo stonkovými řízky a růžicemi.

NmYxY2Z