logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY JARO 2021

Skalničky, trvalky, byliny, trávy a keře začínáme odesílat podle druhu a možnosti jejich výsadby v nejbližším možném vhodném termínu. Zasílací dny jsou pondělí až středa. Nově přijaté objednávky budou nyní zasílány až za tři až čtyři týdny, děkujeme za pochopení. Osobní odběr těchto druhů v zahradě je možný kdykoli v předem dohodnutém termínu.
Objednávky obsahující letničky začneme odesílat přibližně od druhé poloviny dubna. Ve stejném termínu pak bude možný také jejich osobní odběr v zahradě. - »»»».
.........................................

Úvod »SUKULENTY» Aeonium haworthii


        

Aeonium haworthii

EÓNIE, RŮŽICOVKA

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 738
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 7,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
50 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Eónie, Růžicovka
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Kanárské ostrovy - severozápad ostrova Tenerife
Popis: Mělce kořenící a barevně variabilní sukulentní rostlina. Má menší, ale silně dužnaté a po obvodu jemně zubaté listy v růžicích o průměru 5 až 7 cm. Výchozí barva listů bývá sytě zelená s šedavým ojíněním, okraje se pak vybarvují do odstínů červené až fialové. Výška keříčku je většinou 15 až 25 cm. Protože tenké kmínky od spodu dřevnatějí a vyholují se, může rostlina sama téměř bez zásahu pěstitele po čase vytvořit docela kompaktní stromeček. Vykvétá bílými až narůžovělými květy.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a maximum světla. Výsadba do propustného substrátu smíchaného s větším podílem písku nebo do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty (dobrá drenáž). Od jara do podzimu na venkovní stanovišti dopřejeme rostlině podle počasí přiměřenou zálivku, nejdříve ale po oschnutí substrátu. V podmisce nádoby ani v růžicích by neměla zůstávat dlouhodobě voda. V zimě zálivku omezíme a zaléváme jen příležitostně dle potřeby - díky silně dužnatým listům spolehlivě vydrží delší období sucha.
Stanoviště: Od jara do podzimu můžeme rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by pak měla být rostlina v místnosti s teplotou kolem 8 - 10°C. Můžeme ji celoročně pěstovat na velmi světlém místě (rozptýlené světlo, nejlépe sever, teplota kolem 20°C) i jako pokojovou rostlinu.
Množení: Mladými vrcholovými růžicemi v červnu.

MjQyMG