logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY NA JARO 2019
Rostliny pro dodání na jaře 2019 si můžete jako každoročně vybírat a objednávat již nyní. Objednávka je nezávazná a můžete ji až do pěti dnů před odesláním kdykoli zrušit, změnit, nebo doplnit »»»».
Vytrvalé rostliny, byliny a keře začneme odesílat podle počasí na přelomu března a dubna, letničky přibližně od poloviny dubna. Ve stejných termínech je možný i osobní odběr.

Úvod »OKRASNÉ KEŘE» Rosa Kordes 'Pálava' / 'Bentheimer Gold'


        

Rosa Kordes 'Pálava' / 'Bentheimer Gold'

RŮŽE MNOHOKVĚTÁ „Pálava“

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 498
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 11 cm
Naše cena :
85 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Růže mnohokvětá „Pálava“
Čeleď: Rosaceae - Růžovité
Šlechtění: W. Kordes Söhne 2015, floribunda
Výška: 50 - 70 cm
Šířka: 60 cm (4 ks/m)
Barva květu: Zářivě meruňkově oranžová až měděná
Kvete: Červen - říjen
Popis: Nízká mnohokvětá růže (floribunda), vytvářející husté a kompaktní, široce větvené opadavé keříčky s pololesklými, středně zelenými listy. Opakovaně vytrvale a velmi bohatě kvete krásnými plnými, až 8 cm velkými květy. Nenáročný mrazuvzdorný a proti chorobám velice dobře odolný kultivar, který získal v roce 2015 i prestižní ocenění ARD. V roce 2016 byla pokřtěna ve Velkých Pavlovicích. Vhodná jako keřík do záhonů, skalek i větších nádob a truhlíků, nebo do skupin.
Pěstování: Slunce, ne úpal - mírný polostín, chráněné vzdušné stanoviště ; dobře humózní hluboká a vlhčí, spíše mírně kyselá a propustná zahradní půda. Pravidelně, ale přiměřeně zaléváme ke kořenům. Pro bohatší násadu květů je dobré přihnojit každý rok na jaře a v červenci po prvním odkvětu. Růže nesnáší čerstvý hnůj. Na jaře je dobré odstranit poškozené a namrzlé výhony. Zvláště v chladnějších oblastech doporučuji růže na zimu ze spodu přihrnout zeminou do výšky přibližně 10 - 15 cm, nebo ještě přikrýt chvojím.
 
NTQxN