logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY JARO 2020
Balíky odesíláme v nejbližším volném termínu po osobním potvrzení objednávky nebo po její úhradě při výběru platby bankovním převodem.
Velmi nás těší nebývalý zájem o naše rostliny, ale kvůli velkému množství objednávek, které převyšuje naše možnosti, může být doba odeslání balíku s trvalkami od osobního potvrzení objednávky dočasně delší než týden. Děkujeme za pochopení.
Objednávky obsahující letničky začneme odesílat přibližně od druhé poloviny dubna. Ve stejném termínu bude možný také jejich osobní odběr v zahradě.
• Zahradnictví zůstává prozatím pro přímý prodej až do odvolání uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu a úhradě bankovním převodem u vstupu do zahradnictví. Děkujeme za pochopení opatření v této mimořádné situaci.

ČLÁNKY A FOTOGRAFIE » Chryzantéma drobnokvětá
CHRYSANTHEMUM MULTIFLORA

Chrysanthemum multiflora - Chryzantéma drobnokvětá, Listopadka , Kateřina
Česky: Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina

Čeleď: Asteraceae - Hvězdnicovité

Chryzantéma - Chrysanthemum (zlatý květ) pochází z Číny. Typická podzimní rostlina, která patří svým tvarem a záplavou květů v rozmanitých barvách, k nejkrásnějším květinám podzimu. Kvete hustě, bohatě a poměrně dlouhou dobu jednoduchými nebo plnými květy. Počátek nakvétání je ovlivněn délkou dne. Chryzantéma je u nás vnímaná především jako „dušičková" květina pro výzdobu hrobů. Může však ozdobit i terasy, předzahrádky a vstupy do domů. Vhodná především do nádob, ale i na záhon.

Pěstování:
Chryzantémám se daří na slunci až v polostínu. Půda by měla být kyprá, propustná a humózní, bohatá na živiny. Chryzantéma potřebuje během vegetace pravidelnou a přiměřenou zálivku - půda by neměla zcela vyschnout, ale nesmí být ani dlouhodobě podmáčena. V květu je dobré zálivku trochu omezit. Přibližně jedenkrát za dva týdny v době vegetace můžeme přihnojit plným hnojivem.

Zaštipování:
Zaštípnutí se provede tak, že se zkrátí konce výhonků asi o půl až jeden centimetr. První zaštipování se provádí po výsadbě, když výhony vyrostou přibližně o tři až pět centimetrů. Další zaštípnutí je dobré provést, když jsou boční výhony dlouhé asi 8 - 10 cm. Nejzazší dobou pro zaštipování je přibližně půle července.

Výsadba sazenic:
Sazenice se mohou přesadit přímo do květináče o velikosti 19 - 21 cm. Kvalitnější rostliny jsou však předpěstované v záhonu. Vysazují se mělce do sponu 60 x 60 cm a do květináčů se přesadí, až začnou nakvétat.

Fotografie

Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina

© Květiny Šíblová - www.kvetiny-siblova.cz
MTFlNT