logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY NA JARO 2022

Rostliny pro dodání na jaře 2022 si můžete jako každoročně vybírat a objednávat již nyní. Objednávka je nezávazná a můžete ji až do pěti dnů před odesláním nebo do dohodnutého termínu osobního odběru kdykoli zrušit, změnit, nebo doplnit - »»»».
Vytrvalé rostliny, byliny, sukulenty a keře začneme odesílat podle počasí od první poloviny března až počátku dubna, letničky (pokud jsou v nabídce) přibližně od poloviny dubna. Ve stejných termínech pak bude možný i jejich osobní odběr v dohodnutý výdejní den.
.........................................

ČLÁNKY A FOTOGRAFIE » Chryzantéma drobnokvětá
CHRYSANTHEMUM MULTIFLORA

Chrysanthemum multiflora - Chryzantéma drobnokvětá, Listopadka , Kateřina
Česky: Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina

Čeleď: Asteraceae - Hvězdnicovité

Chryzantéma - Chrysanthemum (zlatý květ) pochází z Číny. Typická podzimní rostlina, která patří svým tvarem a záplavou květů v rozmanitých barvách, k nejkrásnějším květinám podzimu. Kvete hustě, bohatě a poměrně dlouhou dobu jednoduchými nebo plnými květy. Počátek nakvétání je ovlivněn délkou dne. Chryzantéma je u nás vnímaná především jako „dušičková" květina pro výzdobu hrobů. Může však ozdobit i terasy, předzahrádky a vstupy do domů. Vhodná především do nádob, ale i na záhon.

Pěstování:
Chryzantémám se daří na slunci až v polostínu. Půda by měla být kyprá, propustná a humózní, bohatá na živiny. Chryzantéma potřebuje během vegetace pravidelnou a přiměřenou zálivku - půda by neměla zcela vyschnout, ale nesmí být ani dlouhodobě podmáčena. V květu je dobré zálivku trochu omezit. Přibližně jedenkrát za dva týdny v době vegetace můžeme přihnojit plným hnojivem.

Zaštipování:
Zaštípnutí se provede tak, že se zkrátí konce výhonků asi o půl až jeden centimetr. První zaštipování se provádí po výsadbě, když výhony vyrostou přibližně o tři až pět centimetrů. Další zaštípnutí je dobré provést, když jsou boční výhony dlouhé asi 8 - 10 cm. Nejzazší dobou pro zaštipování je přibližně půle července.

Výsadba sazenic:
Sazenice se mohou přesadit přímo do květináče o velikosti 19 - 21 cm. Kvalitnější rostliny jsou však předpěstované v záhonu. Vysazují se mělce do sponu 60 x 60 cm a do květináčů se přesadí, až začnou nakvétat.

Fotografie

Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina Chryzantéma drobnokvětá , Listopadka , Kateřina

© Květiny Šíblová - www.kvetiny-siblova.cz
NTc5Yzk3O