logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY NA JARO 2019
Rostliny pro dodání na jaře 2019 si můžete jako každoročně vybírat a objednávat již nyní. Objednávka je nezávazná a můžete ji až do pěti dnů před odesláním kdykoli zrušit, změnit, nebo doplnit »»»».
Vytrvalé rostliny, byliny a keře začneme odesílat podle počasí na přelomu března a dubna, letničky přibližně od poloviny dubna. Ve stejných termínech je možný i osobní odběr.

Úvod »» Hemerocallis 'Moonlit Masquerade'


        

Hemerocallis 'Moonlit Masquerade'

DENIVKA

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 1117
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K - 1.5 litru
Naše cena :
99 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Denivka
Čeleď: Xanthorrhoeaceae - Žlutokapovité / Hemerocallidaceae - Denivkovité
Šlechtitel: J. Salter - 1992
Výška: 50 - 60 cm
Barva květu: Krémově bílá až světle žlutá, tmavé vínově hnědé oko, zelené hrdlo
Kvete: Červen - srpen
Popis: Hlíznatá trsnatá trvalka s úzkými, mírně převisajícími zelenými listy a bohatou násadou květů. Velké výrazné, široce rozevřené trubkovité květy s mírně zvlněným okrajem na konci silných přímých stonků mají průměr až 13 cm. Jednotlivé květy rozkvétají jen na jeden den (zůstávají rozvité více jak šestnáct hodin), ale rostlina vytváří postupně neustále nové a remontuje (opakovaně kvete). Tetraploidní denivka - má zdvojený počet chromozomů. Nenáročný a spolehlivý kultivar, vhodný do trvalkových záhonů, na skalky i do nádob.
Kultivar získal v roce 1999 čestné uznání Honorable Mention (HM), v roce 2002 ocenění Award of Merit (AM) a v roce 2004 nejvyšší ocenění udělované Denivkám - stříbrnou medaili Stout Silver Medal (SM).
Pěstování: Slunce - polostín ; vlhčí a humózní propustná zahradní půda. V době sucha a květu nutná častější přiměřená zálivka. Denivka nemá ráda příliš časté přesazování. Polo opadavá (semievergreen = SEV) - listy většinou zůstávají přes zimu částečně zelené. Doporučuji lehkou přikrývku nejlépe z chvojí proti silným holomrazům.
Sazenice se nesmí zasadit příliš hluboko - povrch půdy přibližně stejně jako v květináči.
Množení: Dělením na jaře a koncem léta.

NDJjYWMyZ