logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Balíky odesíláme v nejbližším volném termínu po osobním potvrzení objednávky nebo po její úhradě při výběru platby bankovním převodem. Zasílací dny jsou pondělí a středa.
• Zahradnictví zůstává prozatím pro přímý prodej až do odvolání uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »NOVĚ PŘIDANÉ ROSTLINY» Hemerocallis 'Shores of Time'


        

Hemerocallis 'Shores of Time'

DENIVKA

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 1267
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K - 1.5 litru
Naše cena :
120 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Denivka
Čeleď: Xanthorrhoeaceae - Žlutokapovité / Hemerocallidaceae - Denivkovité
Šlechtitel: P. Stamile - 2004
Výška: 65 - 70 cm
Barva květu: Růžová až fialově růžová, zlatožlutý lem, zelené hrdlo
Kvete: Červen - srpen
Popis: Hlíznatá trsnatá trvalka s úzkými, mírně převisajícími sytě zelenými listy a velmi bohatou násadou květů. Velké a atraktivní, silně zvlněné a lehce vonící trubkovité květy s širokým nařaseným lemem na konci pevných a velmi dobře větvených přímých stonků mají průměr až 14 cm. Jednotlivé květy rozkvétají jen na jeden den (zůstávají rozvité více jak šestnáct hodin), ale rostlina vytváří postupně neustále nové a remontuje (opakovaně kvete). Tetraploidní denivka - má zdvojený počet chromozomů. Nový mrazuvzdorný kultivar, vhodný do trvalkových záhonů, na skalky i do nádob.
Kultivar získal v roce 2007 první místo Honorable Mention (HM) a v roce 2010 prestižní cenu - první místo Award of Merit (AM), udělovanou American Hemerocallis Society.
Pěstování: Slunce - polostín ; vlhčí a humózní propustná zahradní půda. V době sucha a květu nutná častější přiměřená zálivka. Denivka nemá ráda příliš časté přesazování. Na zimu rostlina zatahuje (Dormant - DOR).
Sazenice se nesmí zasadit příliš hluboko - povrch půdy přibližně stejně jako v květináči.
Množení: Dělením na jaře a koncem léta.

MTJjNGRk