logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY JARO 2021

Skalničky, trvalky, byliny, trávy a keře začínáme odesílat podle druhu a možnosti jejich výsadby v nejbližším možném vhodném termínu. Zasílací dny jsou pondělí až středa. Nově přijaté objednávky budou nyní zasílány až za tři až čtyři týdny, děkujeme za pochopení. Osobní odběr těchto druhů v zahradě je možný kdykoli v předem dohodnutém termínu.
Objednávky obsahující letničky začneme odesílat přibližně od druhé poloviny dubna. Ve stejném termínu pak bude možný také jejich osobní odběr v zahradě. - »»»».
.........................................

Úvod »SUKULENTY» Echeveria pulvinata 'Frosty'


        

Echeveria pulvinata 'Frosty'

DUŽNATKA, Echevérie

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 702
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 7 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
40 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Dužnatka, Echevérie
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Mexiko - stát Oaxaca
Barva květu: Oranžovožlutá
Výška: 15 - 25 cm
Popis: Známá a poměrně nenáročná, velice atraktivní sukulentní rostlina. Tučné a mírně prohnuté listy v růžicích jsou hustě pokryté sametově jemnými a čistě bílými chloupky. Oranžovožluté květy u nás mohou vykvést přibližně v druhé polovině prosince.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a světlo, méně vody. Výsadba do propustného substrátu smíchaného s pískem nebo lépe do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Starší rostliny je dobré občas zmladit a dají se dobře tvarovat řezem. Od druhé poloviny jara do podzimu zaléváme jen mírně a obezřetně dle podmínek asi jednou týdně - zalévat nejdříve až po oschnutí půdy na povrchu nádoby. Rostlina dokáže vydržet delší dobu i bez vody a dobře přijímá vzdušnou vlhkost. Na podzim asi pět týdnů nezaléváme, abychom rostlinu přiměly k následnému kvetení. V době květu opět mírně zalévat. V zimě poté u chladnějšího zimování omezíme zálivku na minimum, ve vytápěné místnosti zalejeme jen příležitostně dle potřeby.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v místnosti s teplotou minimálně 15°C, při snížené zálivce snese i 10°C. Můžeme ji celoročně pěstovat na světlém místě i jako pokojovou rostlinu (parapet). Dobře snáší podmínky vytápěných bytů a domů, kde ale může docházet k opadávání dolních listů - kmínky se od spodu vyholují.
Množení: Vrcholovými řízky nebo jednotlivými listy - dobře koření.

ZDRmNG