logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Balíky odesíláme v nejbližším volném termínu po osobním potvrzení objednávky nebo po její úhradě při výběru platby bankovním převodem.
Nejbližší termín odeslání je přibližně druhý týden v červnu 2020 !
Kvůli velkému množství objednávek, může být doba odeslání balíku s trvalkami od osobního potvrzení objednávky dočasně deset dní až dva týdny. Také odpověď na email s termínem nebo podklady pro bankovní převod trvá nyní až týden. Děkujeme za pochopení.
• Zahradnictví zůstává prozatím pro přímý prodej až do odvolání uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »SUKULENTY» Echeveria affinis


        

Echeveria affinis

DUŽNATKA, Echevérie

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 706
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 7 cm
Doplňující informace: Přenositelná rostlina
Naše cena :
50 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Dužnatka, Echevérie
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Mexiko - státy Durango a Sinaloa
Barva květu: Červená
Výška: 15 - 20 cm v květu
Popis: Poměrně nenáročná a pomaleji rostoucí, barevně velice atraktivní sukulentní rostlina. Tučné a mírně prohnuté, na slunci velmi tmavě fialovo hnědé až čokoládové listy se špičkou, tvoří pravidelnou kompaktní přízemní růžici o průměru až 10 cm. Hvězdicovité květy na delším stonku u nás mohou vykvést přibližně koncem léta až na podzim.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a maximum světla, méně vody. Výsadba do propustného substrátu smíchaného s pískem nebo lépe do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Od druhé poloviny jara do podzimu zaléváme mírně dle podmínek asi jednou za týden až dva týdny. Když se v nejteplejších dnech léta listové růžice začnou zatahovat do středu, snížíme výrazněji zálivku. V zimě omezíme zálivku na minimum. Zaléváme vždy ze spodu, nikdy ne na růžice. Je nutné také ohlídat, aby půda v nádobě nebyla dlouhodobě přemokřena. V obou případech může dojít k hnilobě kořenového krčku.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v místnosti s teplotou okolo 5 - 10°C. Není příliš vhodná pro celoročním pěstování v místnosti, listy se málo vybarvují.
Množení: Jednotlivými listy.

NzE0M2I3