logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Poslední zasílací den v letošní sezoně je ve středu 21. října 2020. Eshop bude uzavřen v pondělí 19. října. Zasílací dny jsou pondělí a středa. Platba objednávky pro zaslání balíkem možná již jen na dobírku. Eshop s možností objednání rostlin na jaro 2021 bude potom znovu otevřen od 9. listopadu 2020.
.......................................
Zahradnictví zůstává pro přímý prodej uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »SUKULENTY» Echeveria elegans


        

Echeveria elegans

DUŽNATKA OZDOBNÁ, Echevérie

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 708
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 7 cm
Doplňující informace: Přenositelná rostlina
Naše cena :
50 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Dužnatka ozdobná, Echevérie
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Mexiko - stát Hidalgo
Výška: 5 cm, 15 - 20 cm v květu
Popis: Známá a nenáročná, krásná sukulentní rostlina tvořící plochou pravidelnou a velmi hustou přízemní růžici o průměru až 15 cm. Tučné špičaté a mírně prohnuté listy jsou na povrchu pokryty vrstvou vosku, která způsobuje jejich ojíněný vzhled. Listy během roku několikrát mění barvu od modrozelené nebo modrobílé přes takřka šedobílou až po jemně narůžovělou nebo lehce fialkovou. Velmi hezké narůžověle červené květy se žlutými špičkami ale u nás ne vždy (spíše výjimečně) na jaře vykvetou.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a maximum světla, dostatek vody. Výsadba do propustného substrátu smíchaného s pískem nebo lépe do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Od jara do podzimu dostatečně zaléváme, pokud neprší asi dvakrát za týden - v teplejším období je možné kropit i na růžice. V zimě nepotřebují téměř žádnou vláhu, proto omezíme zálivku na minimum, maximálně jednou měsíčně.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v chladné místnosti na co nejvíce světlém místě s teplotou okolo 5 maximálně 10°C. Tento sukulent není příliš vhodný pro celoročním pěstování v místnosti. Nesnáší vedra s nehybným vzduchem a přes zimu je mu lépe na chladnějším místě.
Množení: Jednotlivými listy nebo především bočními růžicemi - vytváří jich velké množství.

MjI4MW