logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY JARO 2021

Skalničky, trvalky, byliny, trávy a keře začínáme odesílat podle druhu a možnosti jejich výsadby v nejbližším možném vhodném termínu. Zasílací dny jsou pondělí až středa. Nově přijaté objednávky budou nyní zasílány až za tři až čtyři týdny, děkujeme za pochopení. Osobní odběr těchto druhů v zahradě je možný kdykoli v předem dohodnutém termínu.
Objednávky obsahující letničky začneme odesílat přibližně od druhé poloviny dubna. Ve stejném termínu pak bude možný také jejich osobní odběr v zahradě. - »»»».
.........................................

Úvod »SUKULENTY» Echeveria 'Perle von Nürnberg'


        

Echeveria 'Perle von Nürnberg'

DUŽNATKA, Echevérie

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 710
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
60 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Dužnatka, Echevérie
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Kříženec E. gibbiflora Metallica a E. elegans
Barva květu: Korálově růžová, uvnitř žlutá
Výška: 20 - 25 cm s květem
Popis: Barevně atraktivní sukulentní rostlina tvořící pravidelnou a hustou růžici o průměru až 15 cm. Výrazné tučné listy mají sytě modrozelenou až růžově fialovou barvu a jsou ojíněné bílou voskovou vrstvou. Na podzimu se barví listy více do růžova, v zimě je jejich zbarvení méně výrazné a více do šeda. Zvonkovité květy na relativně nižších stoncích u nás vykvétají přibližně koncem jara až počátkem léta.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a maximum světla, méně vody. Výsadba do propustného substrátu smíchaného s pískem nebo lépe do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Starší rostliny je dobré po několika letech zmladit a průběžně odstraňovat spodní uschlé listy (riziko nemocí). Od jara do podzimu zaléváme pečlivě, přiměřeně a ve správnou dobu. Zjednodušeně tedy zalévat raději ze spodu (mimo dešťové vody), vždy až po vyschnutí půdy v nádobě a nepřelévat. Přes zimu u této dužnatky opadávají ve větší míře spodní listy a koncem zimy zůstává někdy méně než polovina již hezky zbarvených listů. Rostlině ale zvýšená zálivka na zimním stanovišti spíše uškodí a postačuje v tomto období zalévat jen mírně, maximálně jednou měsíčně. Na jaře s lepšími světelnými podmínkami listy začnou opět přirůstat. V růžici by kvůli hnilobě neměla zůstávat dlouhodobě voda.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v chladné místnosti na co nejvíce světlém místě s teplotou okolo 5 až 10°C. Celoroční pěstování v místnosti moc nedoporučuji, ale na dobře osvětleném místě třeba na parapetu a při správné zálivce je možné.
Množení: Výsevem semen, jednotlivými spodními listy, odnožuje jen velmi málo.

MTc5N2FjM