logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY JARO 2020
Balíky odesíláme v nejbližším volném termínu po osobním potvrzení objednávky nebo po její úhradě při výběru platby bankovním převodem.
Velmi nás těší nebývalý zájem o naše rostliny, ale kvůli velkému množství objednávek, které převyšuje naše možnosti, může být doba odeslání balíku s trvalkami od osobního potvrzení objednávky dočasně delší než týden. Děkujeme za pochopení.
Objednávky obsahující letničky začneme odesílat přibližně od druhé poloviny dubna. Ve stejném termínu bude možný také jejich osobní odběr v zahradě.
• Zahradnictví zůstává prozatím pro přímý prodej až do odvolání uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu a úhradě bankovním převodem u vstupu do zahradnictví. Děkujeme za pochopení opatření v této mimořádné situaci.

Úvod »SUKULENTY» Echeveria 'Perle von Nürnberg'


        

Echeveria 'Perle von Nürnberg'

DUŽNATKA, Echevérie

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 710
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
50 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Dužnatka, Echevérie
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Kříženec E. gibbiflora Metallica a E. elegans
Barva květu: Korálově růžová, uvnitř žlutá
Výška: 20 - 25 cm s květem
Popis: Barevně atraktivní sukulentní rostlina tvořící pravidelnou a hustou růžici o průměru až 15 cm. Výrazné tučné listy mají sytě modrozelenou až růžově fialovou barvu a jsou ojíněné bílou voskovou vrstvou. Na podzimu se barví listy více do růžova, v zimě je jejich zbarvení méně výrazné a více do šeda. Zvonkovité květy na relativně nižších stoncích u nás vykvétají přibližně koncem jara až počátkem léta.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a maximum světla, méně vody. Výsadba do propustného substrátu smíchaného s pískem nebo lépe do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Starší rostliny je dobré po několika letech zmladit a průběžně odstraňovat spodní uschlé listy (riziko nemocí). Od jara do podzimu zaléváme pečlivě, přiměřeně a ve správnou dobu. Zjednodušeně tedy zalévat raději ze spodu (mimo dešťové vody), vždy až po vyschnutí půdy v nádobě a nepřelévat. Přes zimu u této dužnatky opadávají ve větší míře spodní listy a koncem zimy zůstává někdy méně než polovina již hezky zbarvených listů. Rostlině ale zvýšená zálivka na zimním stanovišti spíše uškodí a postačuje v tomto období zalévat jen mírně, maximálně jednou měsíčně. Na jaře s lepšími světelnými podmínkami listy začnou opět přirůstat. V růžici by kvůli hnilobě neměla zůstávat dlouhodobě voda.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v chladné místnosti na co nejvíce světlém místě s teplotou okolo 5 až 10°C. Celoroční pěstování v místnosti moc nedoporučuji, ale na dobře osvětleném místě třeba na parapetu a při správné zálivce je možné.
Množení: Výsevem semen, jednotlivými spodními listy, odnožuje jen velmi málo.

ODdhOTI4Mz