logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Balíky odesíláme v nejbližším volném termínu po osobním potvrzení objednávky nebo po její úhradě při výběru platby bankovním převodem. Zasílací dny jsou pondělí a středa.
• Zahradnictví zůstává prozatím pro přímý prodej až do odvolání uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »SUKULENTY» Crassula 'Springtime'


        

Crassula 'Springtime'

TLUSTICE

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 711
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
60 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Tlustice
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Šlechtění: Hans Britsch - 1980
Barva květu: Sytě růžová až bílá
Výška: 15 - 20 cm
Popis: Poměrně nenáročná a pomaleji rostoucí sukulentní rostlina s menšími tučnými a takřka trojúhelníkovými listy v růžicích. Listy mají tmavě zelenou až šedo zelenou barvu, jen v horkém létě bývají okraje mírně narůžovělé. Husté shluky nápadných hvězdicovitých květů na kratších stopkách u nás vykvétají podle podmínek přibližně koncem ledna až počátkem února a vydrží až do jara.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a světlo. Výsadba do substrátu smíchaného s pískem nebo lépe do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Zaléváme menším množstvím vody ale častěji - zalévat až po oschnutí půdy v nádobě. Mezi listy by neměla zůstávat dlouhodobě voda. V zimě u chladnějšího zimování snížíme zálivku na minimum - jen mírně asi jednou měsíčně. Nesnáší delší přemokření především při nízkých teplotách, může způsobit hnilobu. Starší rostliny je dobré po několika letech zmladit.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v místnosti s teplotou okolo 10°C. Můžeme ji celoročně pěstovat na velmi světlém místě i jako pokojovou rostlinu.
Množení: Vrcholovými řízky.

ZDgzNWJi