logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY JARO 2021

Skalničky, trvalky, byliny, trávy a keře začínáme odesílat podle druhu a možnosti jejich výsadby v nejbližším možném vhodném termínu. Zasílací dny jsou pondělí až středa. Nově přijaté objednávky budou nyní zasílány až za tři až čtyři týdny, děkujeme za pochopení. Osobní odběr těchto druhů v zahradě je možný kdykoli v předem dohodnutém termínu.
Objednávky obsahující letničky začneme odesílat přibližně od druhé poloviny dubna. Ve stejném termínu pak bude možný také jejich osobní odběr v zahradě. - »»»».
.........................................

Úvod »SUKULENTY» Crassula 'Springtime'


        

Crassula 'Springtime'

TLUSTICE

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 711
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
60 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Tlustice
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Šlechtění: Hans Britsch - 1980
Barva květu: Sytě růžová až bílá
Výška: 15 - 20 cm
Popis: Poměrně nenáročná a pomaleji rostoucí sukulentní rostlina s menšími tučnými a takřka trojúhelníkovými listy v růžicích. Listy mají tmavě zelenou až šedo zelenou barvu, jen v horkém létě bývají okraje mírně narůžovělé. Husté shluky nápadných hvězdicovitých květů na kratších stopkách u nás vykvétají podle podmínek přibližně koncem ledna až počátkem února a vydrží až do jara.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a světlo. Výsadba do substrátu smíchaného s pískem nebo lépe do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Zaléváme menším množstvím vody ale častěji - zalévat až po oschnutí půdy v nádobě. Mezi listy by neměla zůstávat dlouhodobě voda. V zimě u chladnějšího zimování snížíme zálivku na minimum - jen mírně asi jednou měsíčně. Nesnáší delší přemokření především při nízkých teplotách, může způsobit hnilobu. Starší rostliny je dobré po několika letech zmladit.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v místnosti s teplotou okolo 10°C. Můžeme ji celoročně pěstovat na velmi světlém místě i jako pokojovou rostlinu.
Množení: Vrcholovými řízky.

YTYxN