logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Poslední zasílací den v letošní sezoně je ve středu 21. října 2020. Eshop bude uzavřen v pondělí 19. října. Zasílací dny jsou pondělí a středa. Platba objednávky pro zaslání balíkem možná již jen na dobírku. Eshop s možností objednání rostlin na jaro 2021 bude potom znovu otevřen od 9. listopadu 2020.
.......................................
Zahradnictví zůstává pro přímý prodej uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »SUKULENTY» Tradescantia navicularis


        

Tradescantia navicularis

PODĚNKA

img

 

Číslo produktu: 712
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
40 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Poděnka, Voděnka
Čeleď: Commelinaceae – Křížatkovité
Původ: Sever Peru
Barva květu: Fialovo růžová
Popis: Nenáročná a velice odolná sukulentní rostlina tvořící husté porosty ze střídavě postavených špičatých listů, které tvarem připomínají malé lodičky. Tuhé listy mají z hora tmavě zelenou barvu, na jejich spodní straně jsou bílé tečky a nafialovělá kresba. Poměrně velké a výrazné fialovo růžové květy vykvétají na koncích delších stvolů podle podmínek v létě.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce ne dlouhodobý úpal, světlo. Důležité pro kompaktní růst je dostatek světla a čerstvého vzduchu, jinak se začnou listy deformovat nebo neroste. Výsadba do substrátu smíchaného s pískem - lehká propustná půda. Od jara do podzimu zaléváme dle potřeby častěji a dostatečně (po oschnutí půdy) - můžeme i rosit listy. Nemá ráda dlouhodobě příliš mokrou nebo vyschlou půdu. Přes zimu především na chladnějším stanovišti pak zalévat jen mírně. Je dobré odstraňovat odkvetlé květy.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v místnosti s teplotou okolo 10°C. Můžeme ji celoročně pěstovat na velmi světlém místě i jako pokojovou rostlinu.
Množení: Vrcholovými řízky.

YzAzZ