logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY JARO 2021

Skalničky, trvalky, byliny, trávy a keře začínáme odesílat podle druhu a možnosti jejich výsadby v nejbližším možném vhodném termínu. Zasílací dny jsou pondělí až středa. Nově přijaté objednávky budou nyní zasílány až za tři až čtyři týdny, děkujeme za pochopení. Osobní odběr těchto druhů v zahradě je možný kdykoli v předem dohodnutém termínu.
Objednávky obsahující letničky začneme odesílat přibližně od druhé poloviny dubna. Ve stejném termínu pak bude možný také jejich osobní odběr v zahradě. - »»»».
.........................................

Úvod »SUKULENTY» Graptosedum 'Bronze'


        

Graptosedum 'Bronze'

GRAPTOSEDUM

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 713
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Přenositelná rostlina
Naše cena :
40 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Graptosedum
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Synonymum: Graptosedum 'Vera Higgins'
Původ: Kříženec Graptopetalum paraguaense a Sedum stahlii (Mexiko)
Výška: 10 - 15 cm
Popis: Atraktivní, ale křehká sukulentní rostlina, tvořící menší husté kompaktní růžice o průměru až 5 cm. Hladké tučné listy mají na slunci bronzově růžovo červené zbarvení s voskovou vrstvou. Slunce někdy dokáže vybarvit listy v různých odstínech, na podzim se pak začne s úbytkem světla jejich krásné vybarvení částečně měnit a ztrácet. Drobné žluté květy u nás většinou nevykvétají (přibližně na jaře).
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a maximum světla. Výsadba do propustného substrátu smíchaného s pískem nebo lépe do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Od jara do podzimu při pěstování venku zaléváme pravidelně a přiměřeně, dle podmínek jednou za týden po vyschnutí substrátu. Dokáže ale vydržet delší dobu i bez vody. Před příchodem podzimu je dobré zálivku zvýšit. Před přenesením do místnosti na přezimování necháme zeminu v nádobě dobře vyschnout. V zimě zaléváme jen příležitostně opatrně a velmi mírně asi jednou měsíčně. Kvůli křehkosti listů (jejich opadávání) je nutné manipulovat s rostlinou zvláště po zimním období s co největší opatrností.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v chladné místnosti na co nejvíce světlém místě s teplotou okolo 5 až 10°C. Není příliš vhodná pro celoročním pěstování v místnosti, listy se málo vybarvují.
Množení: Nejsnáze opadanými listy na podzim, které většinou v té době již sami koření.

ZGEyOTZkZj