logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Poslední zasílací den v letošní sezoně je ve středu 21. října 2020. Eshop bude uzavřen v pondělí 19. října. Zasílací dny jsou pondělí a středa. Platba objednávky pro zaslání balíkem možná již jen na dobírku. Eshop s možností objednání rostlin na jaro 2021 bude potom znovu otevřen od 9. listopadu 2020.
.......................................
Zahradnictví zůstává pro přímý prodej uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »SUKULENTY» Aichryson tortuosum


        

Aichryson tortuosum

AICHRYSON

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 714
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
60 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Aichryson
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Kanárské ostrovy - Lanzarote a Fuerteventura
Barva květu: Žlutá
Výška: 20 - 25 cm
Popis: Méně známá sukulentní rostlina menšího keříčkovitého vzrůstu připomínající tvar stromu. Téměř bez jakéhokoli tvarování, jen při správném pěstování, vyroste po čase krásný kompaktní a v celku pravidelný stromeček. U starších rostlin můžeme jen příležitostně odstranit zbytečné či nevzhledné větvičky. Tučné ochlupené voskovité listy seskupené v malých hustých růžicích mají sytě zelenou barvu, někdy s načervenalými konci. Vykvétá nepravidelně drobnými, zářivě žlutými květy.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Spíše lehký polostín - ne úpal, čerstvý vzduch, venku nejlépe jen dopolední slunce. Výsadba do chudého propustného substrátu (zeminy) smíchaného s větším dílem říčního písku. Venku přes léto, pokud neprší, zaléváme mírně přibližně jednou za týden, navečer můžeme rosit. Zalévat nejdříve až po vyschnutí půdy v nádobě, dokáže vydržet i delší dobu bez vody. V zimě na chladnějším stanovišti zaléváme jen příležitostně a přiměřeně asi jednou měsíčně. Občas by se měli odstranit uschlé listy a průběžně i případné odkvetlé stonky. Výsadba raději do menší nádoby, jednou za rok je dobré rostlinu přesadit.
Stanoviště: Přes léto je nejlépe rostlinu letnit venku na mírně přistíněném nebo východním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v místnosti s teplotou asi 5 - 10°C. Můžeme ji bez větších problémů celoročně pěstovat na vhodném stanovišti i jako pokojovou rostlinu - dobře snáší podmínky bytů a domů.
Množení: Řízky nebo růžicemi.

MmY4YjBi