logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Poslední zasílací den v letošní sezoně je ve středu 21. října 2020. Eshop bude uzavřen v pondělí 19. října. Zasílací dny jsou pondělí a středa. Platba objednávky pro zaslání balíkem možná již jen na dobírku. Eshop s možností objednání rostlin na jaro 2021 bude potom znovu otevřen od 9. listopadu 2020.
.......................................
Zahradnictví zůstává pro přímý prodej uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »SUKULENTY» Echeveria setosa var. ciliata


        

Echeveria setosa var. ciliata

DUŽNATKA, Echevérie

img

 

Číslo produktu: 717
Výrobce: Květiny Šíblová
POČET KUSŮ NA SKLADĚ: 3 ks
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
60 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Dužnatka, Echevérie
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Mexiko - stát Oaxaca
Barva květu: Zářivě červená a žlutá špička
Výška: 20 - 25 cm s květem
Popis: Sukulentní rostlina tvořící pravidelnou a velmi hustou listovou růžici o průměru až 12 cm. Tučné špičaté listy v zelených odstínech s někdy nažloutlými konci mají nepříliš výrazné bílé ochlupení na krajích. Květy na koncích stonků u nás vykvétají přibližně v létě.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a maximum světla, méně vody. Výsadba do propustného substrátu smíchaného s pískem nebo lépe do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Od jara do podzimu zaléváme dle potřeby raději ze spodu, spíše mírněji a ve správnou dobu - orientačně asi jednou za deset až čtrnáct dní. Pokud se listy roztahují více od sebe, přerušíme zálivku do doby, než má růžice opět běžný vzhled. Když se naopak listy stáhnou příliš k sobě (začnou zakrývat střed růžice), je nutná zálivka. Bez poškození ale snese i delší dobu bez vody. Nesnáší dlouhodobější přemokření substrátu a zvláště pak na chladném zimním stanovišti vyžaduje sucho. Přes zimu zaléváme jen velice málo a výjimečně, nejlépe až při větším úbytku starších listů po obvodu - nadbytek vody v tomto období může rostlinu poškodit. V růžici by kvůli hnilobě neměla zůstávat dlouhodobě voda. Průběžně také odstraňujeme spodní uschlé listy.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v chladné místnosti na co nejvíce světlém místě s teplotou okolo 5 až 10°C. Celoroční pěstování v místnosti je možné jen na dobře osvětleném místě (parapet) a při správné zálivce.
Množení: Jednotlivými listy.

MzU3ZjdlO