logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Poslední zasílací den v letošní sezoně je ve středu 21. října 2020. Eshop bude uzavřen v pondělí 19. října. Zasílací dny jsou pondělí a středa. Platba objednávky pro zaslání balíkem možná již jen na dobírku. Eshop s možností objednání rostlin na jaro 2021 bude potom znovu otevřen od 9. listopadu 2020.
.......................................
Zahradnictví zůstává pro přímý prodej uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »SUKULENTY» Graptopetalum paraguayense


        

Graptopetalum paraguayense

GRAPTOPETALUM

img

 

Číslo produktu: 719
Výrobce: Květiny Šíblová
POČET KUSŮ NA SKLADĚ: 5 ks
Dodávám v květináči: K 7,5 cm
Doplňující informace: Přenositelná rostlina
Naše cena :
40 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Graptopetalum
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Mexiko
Barva květu: Bílá, červený střed
Výška: 10 - 25 cm s květem
Popis: Nenáročná a velmi rychle rostoucí sukulentní rostlina, tvořící husté růžice o průměru až 10 cm. Tučné zašpičatělé listy s jemným voskovým povrchem jsou barevně proměnlivé a záleží především na slunečním světle i dalších podmínkách. Listy mohou měnit barvu do šeda, modrofialová a při letnění na slunci až do růžově červených odstínů s bronzovým, někdy i žlutavým nádechem. Nejlépe zbarvené bývají na konci jara a léta. S úbytkem světla a příchodem zimy se jejich krásné vybarvení začne vytrácet a měnit do zelené. Drobnější bílé hvězdicovité květy u nás většinou vykvétají nepravidelně dle podmínek (přibližně na jaře).
Rostlina, pokud je v suchu snese částečně mráz, udává se teplota až - 16°C (možná i více).
Pěstování: Slunce a světlo, méně vody. Výsadba do propustného substrátu smíchaného s pískem nebo do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Kvůli rychlému růstu se relativně brzy od spodu vyholují stonky a váhou růžic začnou padat do převisu. Pro udržení kompaktního a hezkého vzhledu je tedy dobré častější zmlazování. Od jara do podzimu při letnění zaléváme spíše menším množstvím vody, dle podmínek až po vyschnutí substrátu. V zimě zaléváme jen opravdu příležitostně (několikát za zimu) a velmi mírně.
Stanoviště: Od jara do pozdního podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. I když je rostlina částečně mrazuvzdorná (udávaná odolnost až -16°C), my ji máme přes zimu umístěnou v chladném stanovišti na světlém místě s teplotou okolo 5°C. Není vhodná pro celoročním pěstování ve vytápěné místnosti.
Množení: Snadno z vrcholovými řízků nebo jednotlivými listy.

ODNjOT