logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY NA JARO 2020
• Objednávat v internetovém obchodu s dodáním poštou je možné bez omezení - běžný stav.
Rostliny pro dodání na jaře 2020 si můžete jako každoročně vybírat a objednávat již nyní. Objednávka je nezávazná a můžete ji až do pěti dnů před odesláním kdykoli zrušit, změnit, nebo doplnit »»»».
Vytrvalé rostliny, byliny a keře začneme odesílat podle počasí od druhé poloviny března až počátku dubna, letničky přibližně od poloviny dubna. Ve stejných termínech je pak možný i jejich osobní odběr.
• Zahradnictví zůstává pro přímý prodej až do odvolání z důvodu ochrany vás i nás uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu a úhradě bankovním převodem u vstupu do zahradnictví. Děkujeme za pochopení opatření v této mimořádné situaci.

Úvod »SUKULENTY» Crassula dejecta


        

Crassula dejecta

TLUSTICE

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 722
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
40 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Tlustice
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Jihoafrická republika (Kapsko)
Popis: Nenáročná a neobyčejná, dobře se větvící sukulentní rostlina keříčkovitého vzrůstu. Tučné zelené listy v protilehlých řadách, mají na slunci přes léto výrazné, zářivě červené široké okraje. Na podzim se červená barva na listech začne postupně vytrácet. Jelikož kmínky celkem rychle dřevnatějí a od spodu se vyholují, podobá se rostlina tvarem po čase stromečku. Můžeme jen příležitostně odstranit zbytečné či nevzhledné větvičky. Pro pravidelnou korunu stromku je ale nutný občasný řez větiček do polo vyzrálého dřeva, čímž je také možné vytvořit téměř jakýkoli tvar. Drobné bílé květy s červeným středem vykvétají na poměrně dlouhou dobu, ale jen výjimečně a to obvykle v létě. Květenstvím však keřík většinou přijde o svůj původní tvar.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a světlo. Výsadba do substrátu smíchaného s pískem nebo lépe do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Od jara do podzimu zaléváme poměrně hojně dle podmínek, v horkých letních dnech i vícekrát za týden. Zalévat až po oschnutí půdy, v podmisce nádoby nenechávat dlouhodobě vodu. V zimě u chladnějšího zimování zalévat pravidelně ale jen mírně.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a velmi světlém venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v místnosti na světlém místě s teplotou kolem 5 - 10°C. Při celoročním pěstování ve vytápěné místnosti na velmi světlém místě (parapet), se keříky méně vybarvují, nejsou tak husté a trpí větším opadem listů.
Množení: Vrcholovými řízky a jednotlivými listy.

MWRiMm