logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Poslední zasílací den v letošní sezoně je ve středu 21. října 2020. Eshop bude uzavřen v pondělí 19. října. Zasílací dny jsou pondělí a středa. Platba objednávky pro zaslání balíkem možná již jen na dobírku. Eshop s možností objednání rostlin na jaro 2021 bude potom znovu otevřen od 9. listopadu 2020.
.......................................
Zahradnictví zůstává pro přímý prodej uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »SUKULENTY» Senecio mandraliscae


        

Senecio mandraliscae

STARČEK

img

 

Číslo produktu: 723
Výrobce: Květiny Šíblová
POČET KUSŮ NA SKLADĚ: 1 ks
Dodávám v květináči: K 7,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
60 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Starček
Čeleď: Asteraceae - Hvězdnicovité (Compositae - Složnokvěté)
Původ: Jižní Afrika
Výška: 30 - 35 cm
Barva květu: Bílá
Popis: Nenáročná a atraktivní trsnatá sukulentní rostlina s úzkými, až 10 cm dlouhými tučnými listy. Stříbřitě modro zelené listy potažené voskovou vrstvou jsou mírně prohnuté. Drobné a nenápadné bílé květy vykvétají na dlouhých stoncích podle podmínek přibližně v létě.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a světlo, ne úpal. Výsadba do substrátu smíchaného s pískem nebo lépe do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Po několika letech je dobré zmlazení. Řezem vrcholu stonku u starších rostlin udržíme kompaktnější tvar a přiměřenou výšku (po dosažení určité výšky mívá sklon k poléhavosti). Od jara do podzimu zaléváme pravidelně ale menším množstvím vody. Zalévat až po oschnutí půdy, dokáže vydržet i delší dobu bez vody. Na podzim mírně snížíme zálivku, v zimě pak na chladném stanovišti zaléváme dle potřeby méně a obezřetně. Starček zvláště při nízkých teplotách nesnáší trvalejší přemokření, kdy dochází k uhnívání kořenů.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v místnosti na světlém místě s teplotou minimálně 10°C. Můžeme ji celoročně pěstovat na velmi světlém místě i jako pokojovou rostlinu.
Množení: Vrcholovými řízky - dlouho koření.

YjMzOGQzOW