logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY JARO 2020
Balíky odesíláme v nejbližším volném termínu po osobním potvrzení objednávky nebo po její úhradě při výběru platby bankovním převodem.
Velmi nás těší nebývalý zájem o naše rostliny, ale kvůli velkému množství objednávek, které převyšuje naše možnosti, může být doba odeslání balíku s trvalkami od osobního potvrzení objednávky dočasně delší než týden. Děkujeme za pochopení.
Objednávky obsahující letničky začneme odesílat přibližně od druhé poloviny dubna. Ve stejném termínu bude možný také jejich osobní odběr v zahradě.
• Zahradnictví zůstává prozatím pro přímý prodej až do odvolání uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu a úhradě bankovním převodem u vstupu do zahradnictví. Děkujeme za pochopení opatření v této mimořádné situaci.

Úvod »SUKULENTY» Senecio mandraliscae


        

Senecio mandraliscae

STARČEK

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 723
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 7,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
50 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Starček
Čeleď: Asteraceae - Hvězdnicovité (Compositae - Složnokvěté)
Původ: Jižní Afrika
Výška: 30 - 35 cm
Barva květu: Bílá
Popis: Nenáročná a atraktivní trsnatá sukulentní rostlina s úzkými, až 10 cm dlouhými tučnými listy. Stříbřitě modro zelené listy potažené voskovou vrstvou jsou mírně prohnuté. Drobné a nenápadné bílé květy vykvétají na dlouhých stoncích podle podmínek přibližně v létě.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a světlo, ne úpal. Výsadba do substrátu smíchaného s pískem nebo lépe do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Po několika letech je dobré zmlazení. Řezem vrcholu stonku u starších rostlin udržíme kompaktnější tvar a přiměřenou výšku (po dosažení určité výšky mívá sklon k poléhavosti). Od jara do podzimu zaléváme pravidelně ale menším množstvím vody. Zalévat až po oschnutí půdy, dokáže vydržet i delší dobu bez vody. Na podzim mírně snížíme zálivku, v zimě pak na chladném stanovišti zaléváme dle potřeby méně a obezřetně. Starček zvláště při nízkých teplotách nesnáší trvalejší přemokření, kdy dochází k uhnívání kořenů.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v místnosti na světlém místě s teplotou minimálně 10°C. Můžeme ji celoročně pěstovat na velmi světlém místě i jako pokojovou rostlinu.
Množení: Vrcholovými řízky - dlouho koření.

YWQ1NjMyZm