logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Eshop je pro objednávání uzavřen. Znovu otevírat budeme 27. července 2020 !
Balíky odesíláme v nejbližším volném termínu po osobním potvrzení objednávky nebo po její úhradě při výběru platby bankovním převodem. Zasílací dny jsou pondělí a středa.
• Zahradnictví zůstává prozatím pro přímý prodej až do odvolání uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »SUKULENTY» Cotyledon tomentosa


        

Cotyledon tomentosa

PUPOVICE

img

 

Číslo produktu: 726
Výrobce: Květiny Šíblová
POČET KUSŮ NA SKLADĚ: 1 ks
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
50 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Pupovice
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Jižní Afrika
Popis:Nenáročná a poměrně variabilní sukulentní rostlina tvořící hustě větvené keříčky s dřevnatějícími stonky. Ploché silné dužnaté světle zelené listy jsou pokryté stejně jako stonky hebkými bílými chloupky. Zubaté výrůstky na konci listů se na slunci barví do červena až hnědo fialova. Proměnlivé zvonkovité květy u nás vykvétají nejčastěji koncem podzimu až začátkem zimy a mohou mít krémově žlutavou až někdy červeno oranžovou barvu.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a světlo, čerstvý vzduch. Výsadba do propustné zeminy smíchané s větším podílem písku nebo do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. U starších rostlin průběžně usychají spodní listy a dřevnatějící kmínky se vyholují. Dlouhé těžké výhony nebo po zimě nevzhledné přírůstky je nutné zkrátit (ne do starého dřeva - neobroste). Od jara do podzimu při letnění zaléváme přiměřeně dle potřeby a počasí, nejdříve až po vyschnutí půdy - v období sucha a horka asi jednou týdně. Přes zimu u chladného zimování mírně, dle potřeby a podmínek přibližně jednou za tři týdny až měsíc.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a světlém venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v místnosti s teplotou kolem 10°C. Při celoročním pěstování ve vytápěné místnosti se stonky v zimě hodně vytahují.
Množení: Vrcholovými řízky nebo jednotlivými žloutnoucími listy

NjY3MW