logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Eshop je pro objednávání uzavřen. Znovu otevírat budeme 27. července 2020 !
Balíky odesíláme v nejbližším volném termínu po osobním potvrzení objednávky nebo po její úhradě při výběru platby bankovním převodem. Zasílací dny jsou pondělí a středa.
• Zahradnictví zůstává prozatím pro přímý prodej až do odvolání uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »SUKULENTY» Pachyphytum oviferum


        

Pachyphytum oviferum

PACHYPHYTUM

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 731
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
50 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Pachyphytum
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Mexiko - stát San Luis Potosí
Popis: Poměrně nenáročná a krásná sukulentní rostlina. Velice tučné vejčité, stříbřitě modro zelené listy v růžici se silnou voskovou vrstvou, získávají na slunci fialový nádech. Kratší květní stvoly mohou začít vyrůstat z růžic již na počátku zimy, ale nící zelenobílé květy uvnitř s výrazně červenými skvrnami začnou vykvétat až přibližně v únoru nebo březnu.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a maximum světla, čerstvý vzduch. Výsadba do propustného substrátu smíchaného s větším dílem písku či perlitu, nebo do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty s přidáním písku (dobrá drenáž). Starší rostliny postupně ztrácí od spodu listy, proto je dobré občasné zmlazení řezem pod spodními listy růžice. Od jara do podzimu zaléváme přiměřeně dle podmínek asi jednou týdně. Vždy zalévat nejdříve až po úplném vyschnutí půdy - zemina by neměla být příliš dlouho přemokřená a v podmisce nádoby by neměla zůstávat dlouhodobě voda. U chladného zimování zálivku omezíme (podle podmínek), ale v době kvetení zaléváme menším množstvím vody ale o něco častěji. Listy jsou náchylné na otěr voskové vrstvy, i po dotyku prstem zůstávají na listech dlouho nevzhledné skvrny.
Stanoviště: Přibližně od konce jara do poloviny podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v místnosti s teplotou okolo 5 - 10°C. Je možné ji celoročně pěstovat na velmi světlém místě (jižní parapet) i jako pokojovou rostlinu.
Množení: Jednotlivými listy a odnožemi nejlépe na jaře.

ZWIxM