logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY NA JARO 2021

Rostliny pro dodání na jaře 2021 si můžete jako každoročně vybírat a objednávat již nyní. Objednávka je nezávazná a můžete ji až do pěti dnů před odesláním nebo do dohodnutého termínu osobního odběru kdykoli zrušit, změnit, nebo doplnit - »»»».
Vytrvalé rostliny, byliny, sukulenty a keře začneme odesílat podle počasí od druhé poloviny března až počátku dubna, letničky přibližně od poloviny dubna. Ve stejných termínech pak bude možný i jejich osobní odběr v dohodnutý den.
.........................................

Úvod »SUKULENTY» Graptoveria 'Debbie'


        

Graptoveria 'Debbie'

GRAPTOVERIA

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 735
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Přenositelná rostlina
Naše cena :
60 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Graptoveria
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ:: Mezirodový kříženec Graptopetalum sp. a Echeveria sp. (Mexiko)
Popis: Poměrně křehká sukulentní rostlina s tučnými kopinatými, výrazně prohnutými listy v poměrně velké a husté přízemní růžici o průměru až 15 cm. Silná vosková vrstva vytváří na slunci jejich růžové ojínění. V průběhu letnění se nápadně mění i odstín fialovo růžového zbarvení listů. Nejvýraznější bývá zkraje léta, na podzim přechází více do jemně růžové, přes zimu se pak jejich zbarvení částečně ztrácí zpět do zelené. Malé, meruňkově oranžové květy u nás většinou vykvétají přibližně počátkem jara.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a maximum světla, málo vody. Výsadba do propustného substrátu smíchaného s větším podílem písku nebo do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty (dobrá drenáž). Od jara do podzimu na venkovní stanovišti zaléváme přiměřeně a velice citlivě, až po vyschnutí substrátu. V zimě zaléváme jen příležitostně dle potřeby asi jednou měsíčně. Nesnáší přemokření substrátu a přelévání při zálivce. V růžici ani podmisce nádoby by neměla zůstávat dlouhodobě voda. Kvůli křehkosti listů (jejich opadávání) je nutné manipulovat s rostlinou opatrně.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v chladné místnosti na co nejvíce světlém místě s teplotou okolo 7 až 10°C. Nedoporučuji celoroční pěstování v místnosti.
Množení: Jednotlivými (i opadanými) listy nebo růžicemi - hojně odnožuje.


Další varianty druhu v naší nabídce

Obrázek:
Číslo produktu / Název zboží:
Skladem:
Cena:
Graptoveria 'Blue mist'
737
Graptoveria 'Blue mist'
Naše cena 60 Kč img
NDc1MzEy