logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY 2020
Eshop je pro objednávání uzavřen. Znovu otevírat budeme 27. července 2020 !
Balíky odesíláme v nejbližším volném termínu po osobním potvrzení objednávky nebo po její úhradě při výběru platby bankovním převodem. Zasílací dny jsou pondělí a středa.
• Zahradnictví zůstává prozatím pro přímý prodej až do odvolání uzavřeno. Je možný pouze předem dojednaný osobní odběr po objednání v našem eshopu. Vyzvednutí rostlin je pak u vstupu do zahradnictví.

Úvod »SUKULENTY» Graptoveria 'Debbie'


        

Graptoveria 'Debbie'

GRAPTOVERIA

img

 

Číslo produktu: 735
Výrobce: Květiny Šíblová
POČET KUSŮ NA SKLADĚ: 1 ks
Dodávám v květináči: K 7,5 cm
Doplňující informace: Přenositelná rostlina
Naše cena :
60 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Graptoveria
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ:: Mezirodový kříženec Graptopetalum sp. a Echeveria sp. (Mexiko)
Popis: Poměrně křehká sukulentní rostlina s tučnými kopinatými, výrazně prohnutými listy v poměrně velké a husté přízemní růžici o průměru až 15 cm. Silná vosková vrstva vytváří na slunci jejich růžové ojínění. V průběhu letnění se nápadně mění i odstín fialovo růžového zbarvení listů. Nejvýraznější bývá zkraje léta, na podzim přechází více do jemně růžové, přes zimu se pak jejich zbarvení částečně ztrácí zpět do zelené. Malé, meruňkově oranžové květy u nás většinou vykvétají přibližně počátkem jara.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a maximum světla, málo vody. Výsadba do propustného substrátu smíchaného s větším podílem písku nebo do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty (dobrá drenáž). Od jara do podzimu na venkovní stanovišti zaléváme přiměřeně a velice citlivě, až po vyschnutí substrátu. V zimě zaléváme jen příležitostně dle potřeby asi jednou měsíčně. Nesnáší přemokření substrátu a přelévání při zálivce. V růžici ani podmisce nádoby by neměla zůstávat dlouhodobě voda. Kvůli křehkosti listů (jejich opadávání) je nutné manipulovat s rostlinou opatrně.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v chladné místnosti na co nejvíce světlém místě s teplotou okolo 7 až 10°C. Nedoporučuji celoroční pěstování v místnosti.
Množení: Jednotlivými (i opadanými) listy nebo růžicemi - hojně odnožuje.

MGE3Yjhh