logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY JARO 2021

Skalničky, trvalky, byliny, trávy a keře začínáme odesílat podle druhu a možnosti jejich výsadby v nejbližším možném vhodném termínu. Zasílací dny jsou pondělí až středa. Nově přijaté objednávky budou nyní zasílány až za tři až čtyři týdny, děkujeme za pochopení. Osobní odběr těchto druhů v zahradě je možný kdykoli v předem dohodnutém termínu.
Objednávky obsahující letničky začneme odesílat přibližně od druhé poloviny dubna. Ve stejném termínu pak bude možný také jejich osobní odběr v zahradě. - »»»».
.........................................

Úvod »SUKULENTY» Echeveria 'Doris Taylor'


        

Echeveria 'Doris Taylor'

DUŽNATKA, Echevérie

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 752
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
60 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Dužnatka, Echevérie
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: W. Taylor - křížení Echeveria pulvinata a Echeveria setosa
Popis: Velmi atraktivní a poměrně odolná sukulentní rostlina s tučnými, mírně prohnutými listy ve větších kompaktních růžicích. Konce zelených listů se na plném slunci barví až do červenohnědé, celé listy jsou pak hustě pokryté sametově bílými chloupky. Červenožluté zvonkovité květy u nás mohou vykvést přibližně v létě. Odkvetlé stonky odstraníme.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce a světlo. Výsadba do propustného substrátu smíchaného s pískem nebo lépe do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty (dobrá drenáž). Od jara do podzimu zaléváme obezřetně a přiměřeně zespodu dle potřeby, nejdříve až po vyschnutí půdy. Nesnáší přemokření, v růžici ani podmisce nádoby by neměla zůstávat dlouhodobě voda. Dokáže vydržet i delší dobu bez vody a přijímá vzdušnou vlhkost. V zimě u chladnějšího zimování omezíme zálivku na minimum, ve vytápěné místnosti zalejeme jen příležitostně dle potřeby.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu by měla být rostlina v místnosti s teplotou přibližně 7 - 10°C při občasné zálivce. Můžeme ji celoročně pěstovat na velmi světlém osluněném místě (jih - parapet) a mírnější zálivce i jako pokojovou rostlinu.
Množení: Stonkovými řízky nebo listy.

NzE3Zm