logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY JARO 2021

Skalničky, trvalky, byliny, trávy a keře začínáme odesílat podle druhu a možnosti jejich výsadby v nejbližším možném vhodném termínu. Zasílací dny jsou pondělí až středa. Nově přijaté objednávky budou nyní zasílány až za tři až čtyři týdny, děkujeme za pochopení. Osobní odběr těchto druhů v zahradě je možný kdykoli v předem dohodnutém termínu.
Objednávky obsahující letničky začneme odesílat přibližně od druhé poloviny dubna. Ve stejném termínu pak bude možný také jejich osobní odběr v zahradě. - »»»».
.........................................

Úvod »SUKULENTY» Sedum hernandezii


        

Sedum hernandezii

ROZCHODNÍK

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 754
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
60 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Rozchodník
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Původ: Mexiko - stát Puebla, oblast Sierra Negra
Popis: Zajímavá a nenáročná sukulentní rostlina s poměrně silnými kratšími ochlupenými stonky, které jsou hustě obrostlé nelámavými listy. Tučné, matně zelené eliptické listy pokryté voskovitým povlakem jsou na povrchu jako by popraskané. Přibližně počátkem jara může vykvést menšími žlutými hvězdicovitými květy.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce, více vody. Výsadba do propustného substrátu smíchaného s pískem nebo do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Od jara do podzimu zaléváme dle podmínek poměrně vydatně asi jedenkrát týdně, nejlépe až oschnutí půdy. Na podzim při poklesu ranních teplot zálivku zmírníme. Přes zimu zalévat jen příležitostně, přibližně jednou za měsíc. Rostlina vydrží i dlouhou dobu bez vody.
Stanoviště: Od jara do podzimu je nejlépe rostlinu letnit na klidném a vhodném venkovním stanovišti. Přes zimu může být rostlina v místnosti s teplotou kolem 5 - 10 °C. Lze ji ale také celoročně pěstovat na světlém místě (parapet) i jako pokojovou rostlinu.
Množení: Vrcholovými i stonkovými řízky nebo jednotlivými listy.

NjkyNzV