logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY JARO 2021

Skalničky, trvalky, byliny, trávy a keře začínáme odesílat podle druhu a možnosti jejich výsadby v nejbližším možném vhodném termínu. Zasílací dny jsou pondělí až středa. Nově přijaté objednávky budou nyní zasílány až za tři až čtyři týdny, děkujeme za pochopení. Osobní odběr těchto druhů v zahradě je možný kdykoli v předem dohodnutém termínu.
Objednávky obsahující letničky začneme odesílat přibližně od druhé poloviny dubna. Ve stejném termínu pak bude možný také jejich osobní odběr v zahradě. - »»»».
.........................................

Úvod »SUKULENTY» Senecio rowleyanus


        

Senecio rowleyanus

STARČEK

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 700
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 7,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
60 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Starček
Čeleď: Asteraceae - Hvězdnicovité (Compositae - Složnokvěté)
Původ: Jižní Afrika
Barva květu: Bílá
Popis: Oblíbená sukulentní plazivě až převisle rostoucí rostlina. Téměř kulaté zelené listy obsahující vodu mají po obvodu průsvitný pás a připomínají korálky jakoby navlečené na dlouhých stoncích. Drobné bílé květy dobře vyniknou v kontrastu s barvou listů, vykvétají ale nepravidelně podle podmínek. Nenáročná na pěstování, ve vhodných podmínkách vytváří dlouhé převisy. Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Spíše lehký polostín, světlo, ne úpal. Výsadba do substrátu smíchaného s pískem nebo lépe do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Rostlina potřebuje dostatek vody v pravidelném ale menším množství - je vhodné také rosit listy. Zalévat ale až po oschnutí půdy na povrchu nádoby. Starček nesnáší trvalejší přemokření při nízkých teplotách, kdy dochází uhnívání kořenů.
Stanoviště: Můžeme pěstovat celoročně jako pokojovou rostlinu - dobře snáší podmínky vytápěných bytů a domů, nebo přes léto umístit na klidné a vhodné venkovní stanoviště - letnit. Přes zimu by měla být rostlina v místnosti s teplotou minimálně 15°C, při snížené zálivce snese i 10°C. Vhodná do závěsných nádob nebo i například do květináče umístěného na poličce poblíž okna.
Množení: Stonkovými řízky.

NzA0MzBk