logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY NA JARO 2019
Rostliny pro dodání na jaře 2019 si můžete jako každoročně vybírat a objednávat již nyní. Objednávka je nezávazná a můžete ji až do pěti dnů před odesláním kdykoli zrušit, změnit, nebo doplnit »»»».
Vytrvalé rostliny, byliny a keře začneme odesílat podle počasí na přelomu března a dubna, letničky přibližně od poloviny dubna. Ve stejných termínech je možný i osobní odběr.

Úvod »OKRASNÉ KEŘE» Rosa Kordes 'Roxy'


        

Rosa Kordes 'Roxy'

RŮŽE MINIATURNÍ „Roxy“

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 493
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 9 x 9 cm
Naše cena :
85 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Růže miniaturní „Roxy“
Čeleď: Rosaceae - Růžovité
Šlechtění: W. Kordes 2007, série Lilliputs
Výška: 30 - 40 cm
Šířka: 30 - 40 cm (5 - 6 ks/m)
Barva květu: Višňově červená
Kvete: Červen - říjen
Popis: Nízká miniaturní růže, vytvářející husté a kompaktní rozvětvené opadavé keříčky s malými, tmavozelenými a jemně zubatými lesklými listy. Opakovaně vytrvale a velmi bohatě kvete drobnějšími krásnými plnými květy. Nenáročný mrazuvzdorný a proti chorobám dobře odolný kultivar, který získal i prestižní ocenění ARD. Vhodná jako keřík do záhonů, skalek i větších nádob a truhlíků, nebo do skupin.
Pěstování: Slunce, ne úpal - mírný polostín, chráněné vzdušné stanoviště ; humózní hluboká a vlhčí, spíše mírně kyselá a propustná zahradní půda. Pravidelně, ale přiměřeně zaléváme ke kořenům. Pro bohatší násadu květů je dobré přihnojit každý rok na jaře a v červenci po prvním odkvětu. Růže nesnáší čerstvý hnůj. Střih není nutný. Zvláště v chladnějších oblastech doporučuji růže na zimu ze spodu přihrnout zeminou do výšky přibližně 10 - 15 cm, nebo ještě přikrýt chvojím.
 
ODFkYj