logo    Květiny Šíblová  Skalničky-Trvalky-Letničky ...  Květiny Šíblová - květiny přímo od pěstitele 
Květiny Šíblová

OBJEDNÁVKY JARO 2021

Skalničky, trvalky, byliny, trávy a keře začínáme odesílat podle druhu a možnosti jejich výsadby v nejbližším možném vhodném termínu. Zasílací dny jsou pondělí až středa. Nově přijaté objednávky budou nyní zasílány až za tři až čtyři týdny, děkujeme za pochopení. Osobní odběr těchto druhů v zahradě je možný kdykoli v předem dohodnutém termínu.
Objednávky obsahující letničky začneme odesílat přibližně od druhé poloviny dubna. Ve stejném termínu pak bude možný také jejich osobní odběr v zahradě. - »»»».
.........................................

Úvod »SUKULENTY» Kalanchoe eriophylla


        

Kalanchoe eriophylla

KOLOPOJKA

img

 

Dostupnost: VYPRODÁNO !!
Číslo produktu: x 747
Výrobce: Květiny Šíblová
Dodávám v květináči: K 5,5 cm
Doplňující informace: Pokojová, přenositelná rostlina
Naše cena :
60 Kč ( Nejsem plátce DPH )

Celkový popis

Česky: Kolopojka
Čeleď: Crassulaceae - Tlusticovité
Synonyma: Cotyledon pannosa
Původ: Madagaskar
Popis: Velmi atraktivní sukulentní rostlina tvořící nízké keříky. Šedo zelené tučné listy, hustě pokryté bílými chloupky, mají v létě na slunci hnědavé špičky. Menší růžově fialové květy na krátkých stoncích u nás vykvétají jen sporadicky.
Rostlina není mrazuvzdorná.
Pěstování: Slunce, nutné maximum světla. Výsadba do propustného chudšího substrátu smíchaného s pískem nebo do speciálního substrátu na kaktusy a sukulenty. Od jara do podzimu při pěstování na chráněném venkovním stanovišti zaléváme o něco častěji, ale jen malým množstvím vody, vždy až po oschnutí půdy v nádobě a nejlépe ze spodu. V zimě na chladnějším stanovišti zaléváme dle potřeby jen mírně a sporadicky (pouze několikrát za zimu). Nízké ranní teploty a přemokřená půda mohou způsobit hnilobu, která se zpočátku snadno přehlédne a rostlina může po té rychle uhynout. Tenší chlupaté olistěné stonky mívají také při nedostatku světla a větší zálivce sklon k poléhání. Při pěstování za pokojové teploty zalévat velmi obezřetně.
Stanoviště: Od konce jara do podzimu lze rostlinu letnit na vhodném světlém, ale před přímím deštěm chráněném venkovním stanovišti. Na podzim s příchodem chladných rán, je důležité včasné přenesení na zimní stanoviště. Přes zimu může být rostlina v chladnější místnosti na co nejvíce světlém místě s teplotou minimálně okolo 10 - 15°C. Je možné ji pěstovat na velice světlém místě a opatrné zálivce i jako pokojovou rostlinu.
Množení: Vrcholovými řízky.


Další varianty druhu v naší nabídce

Obrázek:
Číslo produktu / Název zboží:
Skladem:
Cena:
Kalanchoe tomentosa
715
Kalanchoe tomentosa
Naše cena 50 Kč img
MTE5MDViZ